Kontakt

Marta Dębska tel. 0 501 029 389 flamenco@triana.pl
Arturo Muszyński tel. 0 501 35 70 74 arturo@triana.pl

Adres szkoły:
Młodzieżowy Dom Kultury
im. Wł. Broniewskiego
Warszawa
Ul. Łazienkowska 7

Nauka

Naukę tańca flamenco można rozpocząć w każdym wieku, choć oczywiście należy mieć świadomość, że zawodowi tancerze w Hiszpanii zaczynają tańczyć w wieku 5-6 lat. Gdy jednak chodzi o taniec amatorski, wiek nie jest aż tak istotny. Najważniejsza rzeczą jest poczucie rytmu i wrażliwość na muzykę. No i oczywiście zapał i systematyczność w pracy.

W Trianie prowadzimy zajęcia dla dorosłych na 5 poziomach zaawansowania.

Oferta zajęć w Trianie skierowana jest zarówno dla osób profesjonalnie zajmujących się tańcem, jak i dla amatorów, także tych, którzy nigdy wcześniej nie uczyli się tańczyć. Jesteśmy przekonani, że każdy może próbować swoich sił i bo każdy we flamenco może znaleźć coś dla siebie, a dla niektórych może się ono stać sensem życia. My, jako instruktorzy, staramy się motywować uczniów do poważnego traktowania swego hobby, do pracy nad sobą, przełamywania własnych barier, do rozwoju artystycznego i pokory wobec bogactwa sztuki flamenco.

Uczniowie Triany mogą chodzić na zajęcia dowolną ilość razy w tygodniu, wybierając dowolne zajęcia na swoim poziomie zaawansowania (patrz: poziomy). Przez pierwszy rok nauki wystarczy chodzić raz w tygodniu, potem zachęcamy do bardziej intensywnych ćwiczeń – przynajmniej dwa razy na tydzień. Oprócz zajęć z choreografii prowadzimy też zajęcia z techniki, na których ćwiczone są precyzja i prędkość stepu, obroty, podstawowe marcaje, oraz ogólna kondycja fizyczna. Ważne są też zajęcia uzupełniające z palmas (klaskanie) oraz gry na kastanietach, a także okazjonalne pokazy video oraz kursy śpiewu.

Parę razy w roku organizujemy intensywne warsztaty z uznanymi nauczycielami z zagranicy. W Trianie gościły już takie gwiazdy jak Adela Campallo i El Torombo. Co roku na wiosnę, na zakończenie sezonu organizujemy wielki pokaz uczniów Szkoły Tańca Flamenco TRIANA. Każda grupa ma okazję zaprezentować przygotowana choreografię na deskach teatru przed zaproszona przez siebie publicznością.

Lekcji gry na gitarze i cajonie udziela Arturo Muszyński w trybie indywidualnym.

Kontakt: 0 501 35 70 74

arturo@triana.pl

 
Newsletter
Hiszpański w Andaluzji