Kontakt

Marta Dębska tel. 0 501 029 389 flamenco@triana.pl
Arturo Muszyński tel. 0 501 35 70 74 arturo@triana.pl

Adres szkoły:
Młodzieżowy Dom Kultury
im. Wł. Broniewskiego
Warszawa
Ul. Łazienkowska 7

Marta
Marta Dębska

Marta Dębska (pseudonim artystyczny Marta Robles)– założycielka i szefowa szkoły TRIANA; tancerka, choreograf i doświadczona instruktorka tańca. Solistka i jedna z założycielek grupy LOS PAYOS.

Flamenco zajmuje się od 1991 roku, a od 1995 roku regularnie szkoli sie w Hiszpanii. Jest uczennicą najznakomitszych tancerzy flamenco, takich jak El Torombo, Alicia Marquez, Adela Campallo, Angeles Gabaldon, Manolo Marin i Andres Marin.

Na scenie występuje od dzieciństwa: najpierw w turniejach tańca towarzyskiego, potem od 1995 roku z grupa flamenco LOS PAYOS.  W 2002 roku została zaproszona do wspólnych występów z zespołem Antonio Perujo, z którym odbyła tournee po Francji i Szwajcarii. W tym samym roku koncertowała w Polsce z cenioną andaluzyjską grupą Agustina de la Fuente u boku tancerza Eduardo Clavijo.

Zagrała rolę tancerki w nagrodzonym Złotymi Lwami filmie Dariusza Gajewskiego „Warszawa”.

W roku 2004 wystąpiła w Berlinie u boku swojego mistrza El Torombo jako solistka w spektaklu „La Fragua. Cuatro Elementos”, a także z grupą nominowanego do nagrody Grammy Juana Carmony podczas gali „Doskonałość Roku”, organizowanej przez miesięcznik „Twój Styl”.

W marcu 2005r. odbyła tournee po Polsce z grupą ARTE FLAMENCO tańcząc jako solistka obok Andresa Peñi - zdobywcy I nagrody na konkursie młodych talentów podczas Bienal Flamenco w Sewilli w 2000r., a rok później w ramach tego samego projektu wystepowała z Paco Jimeno, Rocío Bazan i Davidem Moralesem. W 2006 roku wystapiła w kolejnym spektaklu mistrza El Torombo "Sembrar... Asi sentimos" na festiwalu flamenco w Duesseldorfie.

W lipcu 2006 r. po raz pierwszy występowala w Hiszpanii na festiwalu w Jimena de la Frontera.

Od 2008 r. w ramach projektu Peña Flamenca TRIANA występuje w cyklicznych koncetach z uznanymi artystami z Hiszpanii jak Angeles Gabaldon, Carmen Fernandez, Yasaray Rodriguez, Irene Alvarez, Quisco de Alcala, El Niño de Elche, Jose Parrondo...

Jako instruktor tańca flamenco pracuje od 1995 r. Przez lata prowadziła zajęcia w Studio Flamenco przy LO im. Cervantesa oraz w Studio Taneczno-Aktorskim przy Szkole Baletowej w Warszawie. Od 2004 r. prowadzi własną Szkołę Tańca Flamenco TRIANA. Stale współpracuje z licznymi szkołami flamenco w różnych miastach Polski oraz w Berlinie, prowadząc warsztaty i kursy intensywne.

 

 

 
Newsletter
Hiszpański w Andaluzji