Kontakt

Marta Dębska tel. 0 501 029 389 flamenco@triana.pl
Arturo Muszyński tel. 0 501 35 70 74 arturo@triana.pl

Adres szkoły:
Młodzieżowy Dom Kultury
im. Wł. Broniewskiego
Warszawa
Ul. Łazienkowska 7

Peña Flamenca
28. Peña Flamenca TRIANA - Cristian Delgado

28. Peña Flamenca TRIANA
„Quien no ha visto amanecer en Granada..."

Cristian Delgado - śpiew
Marta Robles - taniec
Arturo El Polaco - gitara

3 czerwca 2017 (sobota) godz. 20.00
Instytut Cervantesa w Warszawie, ul. Nowogrodzka 22
Salón de Actos, 5. piętro

Bilety: 60PLN (pierwsze 5 rzędów) / 50PLN (pozostałe miejsca)
Rezerwacje: flamenco@triana.pl

Na najbliższych koncertach, które odbędą się zarówno w warszawskim, jak i krakowskim Instytucie Cervantesa, podziwiać będzie można wspaniały głos i niespożytą energię młodziutkiego śpiewaka z Granady - Cristiana Delgado. Cristian podbił serca widzów podczas lutowych koncertów w IC w Warszawie. Zachwycił bogactwem i różnorodnością repertuaru, przepięknym głosem o intrygującej barwie oraz niesłychaną witalnością i poczuciem humoru.

Na scenie towarzyszyć mu będą gospodarze peñi: znakomity gitarzysta Arturo El Polaco oraz tancerka Marta Robles. Artyści są liderami hiszpańsko-polskiej grupy flamenco LOS PAYOS oraz wielu projektów artystycznych związanych ze sztuką flamenco.

CRISTIAN DELGADO ROMERO w wieku zaledwie 20 lat ma już na swoim koncie liczne nagrody w konkursach śpiewu flamenco, organizowanych w różnych miastach Andaluzji, a także doświadczenia na ważnych scenach takich jak: La Peña Platería w Granadzie, Peña Juan Breva y Peña El Niño Velez w Maladze oraz występy w Niemczech i Polsce. Pierwszy konkurs wygrał w wieku 11 lat (Primer premio Jóvenes promesas Mijas Costa), a jako 14-latek był finalistą bardzo ważnego konkursu młodych talentów prowincji Granada.

Jego specjalnością są tradycyjne liryczne pieśni z Granady - granainas. W kategorii tego właśnie stylu dwukrotnie zdobywał pierwszą nagrodę - na konkursach Volaera Flamenca de Loja oraz Oro de Huetor Tajar. 

Wspaniały głos, a także pracowitość i zaangażowanie sprawiły, że jego repertuar jest ogromny, od tradycyjnego, po nowoczesny. Cristian czuje się swobodnie we wszystkich niemal stylach (palos) flamenco, zarówno w poważnych (cante jondo), jak i radosnych (cante festero). Jego nagrania znalazły się na płycie „Młode talenty z Granady"(„Jóvenes Promesas de Granada"), nagranej z inicjatywy i przy wsparciu finansowym urzędu prowincji Granady, a także na płycie świetnego gitarzysty Alfrero Arrebola.

Rezerwacja biletów: flamenco@triana.pl

Newsletter
Hiszpański w Andaluzji