Kontakt

Marta Dębska tel. 0 501 029 389 flamenco@triana.pl
Arturo Muszyński tel. 0 501 35 70 74 arturo@triana.pl

Adres szkoły:
Młodzieżowy Dom Kultury
im. Wł. Broniewskiego
Warszawa
Ul. Łazienkowska 7

Peña Flamenca
koncerty 3 i 4 lutego 2017

Zapraszamy serdecznie na koncerty flamenco z udziałem rewelacyjnej tancerki z Madrytu – Noelii Vicente. Ostatnimi czasy w ramach naszego projektu Projekt Peña Flamenca TRIANA prezentowaliśmy artystów dość ortodoksyjnych, którzy często mimo młodego wieku wierni są tradycji i estetyce flamenco puro. Teraz czas na małą odmianę. Nasza gwiazda Noelia Vicente reprezentuje nurt madryckiej awangardy. Jest otwarta na eksperymenty; umiejętnie łączy różne techniki taneczne, aby nadać swoim występom nowoczesny i ekstrawagancki rys.
Biografia artystyczna Noelii Vicente jest niezwykle bogata, gdyż artystka ta działa na wielu polach korzystając z licznych talentów, jakimi ją los obdarzył. Odnosi światowe sukcesy nie tylko jako tancerka, ale także jako modelka i piosenkarka.
Bilety na koncert można już rezerwować mailowo lub SMSem.
Liczymy na Państwa obecność i pozdrawiamy serdecznie

Marta & Arturo
Flamenco Si

XXVI. Peña Flamenca TRIANA \"Noelia Vicente\"

3 i 4 lutego 2017 r.,
piątek i sobota, godz.20.00

Instytut Cervantesa ul. Nowogrodzka 22

Bilety w cenie 50 zł.
Rezerwacja: flamenco@triana.pl oraz 501 029 389 (tylko SMS)


NOELIA VICENTE - taniec

CRISTIAN DELGADO - śpiew
ARTURO EL POLACO - gitara

MARTA ROBLES - taniec

EMILIO CASTANEDA - palmas (klaskanie)


Noelia Vicente Vargas urodziła się w rodzinie artystów, a w jej żyłach płynie krew zmieszana z wielu narodowości, ras i kultur. Jej matka jest tancerką flamenco, a ojciec znakomitym gitarzystą. Od pierwszych miesięcy życia Noelia żyła otoczona muzyką, gdyż rodzice zabierali ja ze sobą w trasy koncertowe, które realizowali z wielkimi artystami swego czasu jak: Lola Flores, El Pescailla, El Junco, El Mimbre, La Niña de la Puebla i Carmen Sevilla, w tym wiele innych.

Matka - Norma Vargas, była dla Noelii pierwszą, najważniejszą i również najbardziej wymagającą nauczycielką tańca. Następnie Noelia ukończyła studia w Centro de Arte Flamenco Amor de Dios w Madrycie. Oprócz flamenco, które zawsze było jej językiem i sposobem życia, uczyła się również tańca klasycznego i jazzowego.

W wieku zaledwie 11 lat, zadebiutowała na scenie wraz ze swoją rodziną. Od tego czasu współpracowała z wybitnymi artystami jak: Angel Peripter, maestro José Granero, Manuela Vargas czy znany tancerz-celebryta Joaquin Cortes. Ze słynnym gitarzystą Paco Peña odbyła wiele tras koncertowych, w tym również kilkukrotnie gościła w Polsce. Z różnymi zespołami i jako solistka występowała we wszystkich niemal krajach świata. Wkrótce zaczęła również pracować jako choreograf i ma na swoim koncie choreografie do gal dla Telewizji Hiszpańskiej TVE.

Ma olbrzymie doświadczenie jako instruktorka tańca flamenco. Była nauczycielką w Conservatorio Casa Patas Flamenco de Madrid oraz prowadzi kursy w szkołach tańca na całym świecie.

Jej egzotyczna uroda jest zjawiskiem, którego nie można przemilczeć. Noelia jako fotomodelka była twarzą luksusowej meksykańskiej sieci handlowej \"Palacio de Hierro\" oraz hiszpańskiego wina Mehlo.

W 2002 roku założyła własną grupę \"Adonays\" wraz ze swoim życiowy partnerem. Ich pierwszy spektakl \"Entre Flamencos\" zaprezentowany został w Meksyku, otrzymując liczne nagrody i znakomite recenzje. Ich drugi show \"Flamentap - Flamenco feachuring Bronx” realizowany był w Niemczech, z udziałem amerykańskiego step-tancerza Abrona Glovera. Spektakl otrzymał również świetne recenzje, a Noelia została nazwana przez prasę niemiecką \"Janet Jackson flamenco\".

W karierze Noelii dokonał się gwałtowny zwrot, gdy zdecydowała się zaistnieć również jako piosenkarka. Było to owocem jej naturalnej muzykalności oraz wiedzy nabytej w dzieciństwie i latach doświadczeń w środowisku muzyków.

Wraz ze swoim byłym partnerem Charliem, stworzyli duet Gitanos, który w 2010 roku w Miami rozpoczął nagrania pod okiem znanego producenta muzycznego Estefano, laureata licznych nagród Grammy i Latin Anglos i twórcy największych przebojów z takimi artystami jak: Jennifer Lopez, Shakira, Gloria Estefan, Marc Anthony i Chayanne. W 2011 roku nakładem Sony Music ukazał się ich debiutancki album „A mis amigos... Ole!”, który zyskał ogromne powodzenie w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Argentynie, gdzie piosenka „Ole!” stała się tematem jednego z najbardziej oglądanych programów telewizyjnych, „Taniec z gwiazdami”, a także weszła na szczyty radiowych list przebojów i biła rekordy w ilości pobranych plików w wersji elektronicznej. Inna piosenka z tego albumu - „Sin Ti” została głównym tematem argentyńskiej telenoweli \"Rok do zapamiętania\". Wobec tak ogromnej popularności Gitanos zostali zaproszeni do udziału w telenoweli jak \"Kiedy się uśmiechasz\", która prezentowana była w telewizjach w 11 krajach, w tym również w Polsce.

Kolejna piosenka skomponowana przez duet: \"Se enciende el mundo\" stała się hymnem solidarności między światem futbolu a organizacją UNICEF. W dwuletnim programie współpracy na rzecz dzieci brali udział piłkarze reprezentacji Argentyny z samym Leo Messi na czele. Noelia i Charly przekazali UNICEF wszelkie prawa autorskie do utworu.

Mimo tak spektakularnych sukcesów w świecie pop kultury, Noelia nigdy nie porzuciła tańca flamenco, który zawsze był jej największą pasją. Z dalekich podróży zawsze wraca do Madrytu i Sewilli by dalej robic to, co najbardziej kocha.

 

 

Newsletter
Hiszpański w Andaluzji