Kontakt

Marta Dębska tel. 0 501 029 389 flamenco@triana.pl
Arturo Muszyński tel. 0 501 35 70 74 arturo@triana.pl

Adres szkoły:
Młodzieżowy Dom Kultury
im. Wł. Broniewskiego
Warszawa
Ul. Łazienkowska 7

Aktualności
NOELIA VICENTE - warsztaty 4-5 luty 2017

Zapraszamy na kolejne warsztaty do TRIANY. W lutym będziemy gościć zjawiskową artystkę - NOELIĘ VICENTE, która poprowadzi warsztaty tańca i da dwa występy w ramach projektu Peńa Flamenca TRIANA. Towarzyszyć jej będą: śpiewak CRISTIAN DELGADO oraz palmero EMILIO CASTAÑEDA.

Noelia gościła w Polsce wielokrotnie, jako instruktorka i jako solistka w zespole znanego gitarzysty Paco Peñii. Podczas kursów dała się poznać jako czarująca osoba i niezwykle inspirująca nauczycielka, której finezyjne choreografie i "dobre rady" w kwestii techniki tanecznej zapadają na długo w pamięć. Noelia, równolegle do kariery tancerki flamenco z ogromnym sukcesem działała na polu muzyki pop, zyskując sławę jako piosenkarka i kompozytorka. Jej kreatywność, muzykalność i otwartość na nowe trendy wyróżniają ją na tle innych tancerek i czynią jej lekcje szczególnie smakowitymi.

TERMIN: 4-5 LUTEGO 2017 , sobota i niedziela

kurs poziom godz.
technika III-V 11.00-12.00
tangos III+/IV 12.15-13.15
martinete IV+/V 13.15-14.15
śpiew z Cristianem Delgado open 14.30-15.30CENNIK:

Cena za kurs zależy od terminu wpłaty. Do 25 stycznia obowiązuje cena promocyjna.

cena
1 kurs tańca 180 PLN
2 kursy tańca 340 PLN
3 kursy tańca 500 PLN
kurs śpiewu dodany do kursu tańca 120 PLN
kurs śpiewu 160 PLN


Zapisy: flamenco@triana.pl

Wpłaty należy kierować na konto:
Stowarzyszenie Sztuki Flamenco „Flamenco Si”
Ul. Sarmacka 7A/2, 02-972 Warszawa
Nr konta: 60 2130 0004 2001 0617 6945 0001

NOELIA VICENTE

Noelia urodziła się w rodzinie artystów, a w jej żyłach płynie krew zmieszana z wielu narodowości, ras i kultur. Jej matka jest tancerką flamenco, a ojciec znakomitym gitarzystą. Od pierwszych miesięcy życia Noelia żyła otoczona muzyką, gdyż rodzice zabierali ja ze sobą w trasy koncertowe, które realizowali z wielkimi artystami swego czasu jak: Lola Flores, El Pescailla, El Junco, El Mimbre, La Niña de la Puebla i Carmen Sevilla, w tym wiele innych.

Matka - Norma Vargas, była dla Noelii pierwszą, najważniejszą i również najbardziej wymagającą nauczycielką tańca. Następnie Noelia ukończyła studia w Centro de Arte Flamenco Amor de Dios w Madrycie. Oprócz flamenco, które zawsze było jej językiem i sposobem życia, uczyła się również tańca klasycznego i jazzowego. 

W wieku zaledwie 11 lat, zadebiutowała na scenie wraz ze swoją rodziną. Od tego czasu współpracowała z wybitnymi artystami jak: Angel Peripter, maestro José Granero, Manuela Vargas czy znany tancerz-celebryta Joaquin Cortes. Ze słynnym gitarzystą Paco Peña odbyła wiele tras koncertowych, w tym również kilkukrotnie gościła w Polsce. Z różnymi zespołami i jako solistka występowała we wszystkich niemal krajach świata. Wkrótce zaczęła również pracować jako choreograf i ma na swoim koncie choreografie do gal dla Telewizji Hiszpańskiej TVE. 

Ma olbrzymie doświadczenie jako instruktorka tańca flamenco. Była nauczycielką w Conservatorio Casa Patas Flamenco de Madrid oraz prowadzi kursy w szkołach tańca na całym świecie.

Jej egzotyczna uroda jest zjawiskiem, którego nie można przemilczeć. Noelia jako fotomodelka była twarzą luksusowej meksykańskiej sieci handlowej "Palacio de Hierro" oraz hiszpańskiego wina Mehlo. 

W 2002 roku założyła własną grupę "Adonays" wraz ze swoim życiowy partnerem. Ich pierwszy spektakl "Entre Flamencos" zaprezentowany został w Meksyku, otrzymując liczne nagrody i znakomite recenzje. Ich drugi show "Flamentap - Flamenco feachuring Bronx” realizowany był w Niemczech, z udziałem amerykańskiego step-tancerza Abrona Glovera. Spektakl otrzymał również świetne recenzje, a Noelia została nazwana przez prasę niemiecką "Janet Jackson flamenco".

W karierze Noelii dokonał się gwałtowny zwrot, gdy zdecydowała się zaistnieć również jako piosenkarka. Było to owocem jej naturalnej muzykalności oraz wiedzy nabytej w dzieciństwie i latach doświadczeń w środowisku muzyków.

Wraz ze swoim byłym partnerem Charliem, stworzyli duet Gitanos, który w 2010 roku w Miami rozpoczął nagrania pod okiem znanego producenta muzycznego Estefano, laureata licznych nagród Grammy i Latin Anglos i twórcy największych przebojów z takimi artystami jak: Jennifer Lopez, Shakira, Gloria Estefan, Marc Anthony i Chayanne.
W 2011 roku nakładem Sony Music ukazał się ich debiutancki album „A mis amigos ... Ole!”, który zyskał ogromne powodzenie w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Argentynie, gdzie piosenka „Ole!” stała się tematem jednego z najbardziej oglądanych programów telewizyjnych, „Taniec z gwiazdami”, a także weszła na szczyty radiowych list przebojów i biła rekordy w ilości pobranych plików w wersji elektronicznej.
Inna piosenka z tego albumu - „Sin Ti” została głównym tematem argentyńskiej telenoweli "Rok do zapamiętania".
Wobec tak ogromnej popularności Gitanos zostali zaproszeni do udziału w telenoweli jak "Kiedy się uśmiechasz", która prezentowana była w telewizjach w 11 krajach, w tym również w Polsce.

Kolejna piosenka skomponowana przez duet: "Se enciende el mundo" stała się hymnem solidarności między światem futbolu a organizacją UNICEF. W dwuletnim programie współpracy na rzecz dzieci brali udział piłkarze reprezentacji Argentyny z samym Leo Messi na czele. Noelia i Charly przekazali UNICEF wszelkie prawa autorskie do utworu.

Mimo tak spektakularnych sukcesów w świecie pop kultury, Noelia nigdy nie porzuciła tańca flamenco, który zawsze był jej największą pasją. Z dalekich podróży zawsze wraca do Madrytu i Sewilli by dalej robic to, co najbardziej kocha.

 

Newsletter
Hiszpański w Andaluzji